od 1994 roku
Zadzwoń teraz: 501 107 958
Napisz teraz: biuro@abax.waw.pl

Harmonogram Sprzątania – Przygotowanie Do Świąt 2020

Święta, czas relaksu, miłych chwil spędzonych z najbliższymi przy bogato zastawionym stole oraz rodzinne ciepło – okres, uwielbiany przez tak wiele osób, zbliża się wielkimi krokami. Zanim jednak oddamy się tym przyjemnym czynnościom, warto zadbać o porządki.

Dlaczego właściwie sprzątamy przed świętami?

Czy nie można po prostu pominąć tego problematycznego etapu i od razu przejść do tego, co najlepsze i tak długo wyczekiwane? Wiele osób marzy o takim scenariuszu, zwłaszcza jeśli nie lubią one sprzątać i są do tego procesu „zmuszane” przez bliskich. W rzeczywistości większość ludzi po prostu nie chce spędzać tego wyjątkowego czasu w miejscu, które nie wygląda atrakcyjnie i higienicznie. Dla wielu osób Święta to właściwie jedyny czas, kiedy można spotkać się w komplecie – odwiedzamy wtedy rodzinę, spotykamy się z przyjaciółmi. Często ludzie mieszkają w różnych miejscowościach, a nawet w różnych krajach i nie są w stanie widywać się regularnie z bliskimi. Święta są swoistą rekompensatą tego czasu spędzonego oddzielnie. To głównie z tego powodu chcemy, żeby wszystko prezentowało się wtedy idealnie. Porządek wzmaga bowiem nastrój podniosłości i wyjątkowości tych chwil.

Przygotowanie do Świąt

Jak zaplanować świąteczne porządki?

Jeśli mamy problem z organizacją lub po prostu mamy sporo obowiązków, warto zrobić harmonogram. Podzielenie konkretnych działań na kategorie, a następnie wykreślanie tych zrealizowanych, pozwoli nam utrzymać w ryzach ten proces. Jeśli chcemy, żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik, takie działania możemy powierzyć specjalistycznej firmie. Co warto uwzględnić na takiej liście?

  • odśnieżanie

Nie każde święta są niestety białe. Jeśli jednak mamy szczęście, biały puch pokryje całą naszą posesję i wytworzy unikalny klimat. Niestety to ma też swoje minusy. Zadbajmy o to, żeby przestrzeń prezentowała się pięknie i magicznie, ale jednocześnie wyglądała też estetycznie.

  • pranie wykładzin

Wyczyszczenie wykładzin potrafi bardzo mocno odmienić pomieszczenie. Po pierwsze pozbywamy się nieprzyjemnych zapachów. To szczególnie ważne, jeśli w mieszkaniu palone były papierosy lub przebywają w nim zwierzęta. Nawet jeśli nie mamy futrzaków i nie palimy, na pewno odczujemy zmianę, będącą efektem takiego procesu. Oprócz pięknego, świeżego zapachu, pranie wykładziny przyniesie też widoczny efekt wizualny. Nawet jeśli staramy się regularnie czyścić wykładzinę, brud odkłada się w niej i wraz z czasem kolory tracą na intensywności. Do tego dochodzą jeszcze konsekwencje nieuwagi, a więc plamy z napojów i jedzenia. Dogłębne pranie rozprawi się z tymi problemami.

  • pranie tapicerek

Niewiele osób dysponuje na tyle pokaźnym budżetem, żeby regularnie zmieniać wyposażenie domu. Na szczęście nie jest to konieczne. Dzięki metodzie ekstrakcji tapicerowane krzesła, kanapy i fotele odzyskają dawną świeżość, będą zachwycać odnowionym wyglądem oraz przyjemnym zapachem. Dodatkowo czyszczenie tapicerek korzystnie wpływa na zdrowie, bo eliminuje szkodliwe drobnoustroje oraz roztocza.