od 1994 roku
Zadzwoń teraz: 501 107 958
Napisz teraz: biuro@abax.waw.pl

Odśnieżanie przestrzeni miejskich, osiedli mieszkaniowych i parków przemysłowych – Warszawa

Sezon zimowy kojarzy się najczęściej ze spadającym śniegiem oraz zdradliwym mrozem. Puszysty opad sprawia wiele radości dzieciom oraz pięknie ozdabia drzewa za oknem. Niestety, ale to również początek problemów dla mieszkańców osiedli, którzy muszą borykać się z wyjątkowo śliskimi drogami i chodnikami stanowiącymi realne zagrożenie dla zdrowia. Na szczęście z pomocą przychodzą firmy zajmujące się profesjonalnym odśnieżaniem przestrzeni miejskich. Dlaczego warto skorzystać z usług takiego przedsiębiorstwa?

 

 

w trakcie odśnieżania - odśnieżanie WarszawaOdśnieżanie - Warszawaw trakcie odśnieżania - odśnieżanie Warszawa

 

 

Kto odpowiada za odśnieżanie przestrzeni miejskiej?
Zima często potrafi zaskoczyć z dnia na dzień. Wystarczy bowiem tylko kilka godzin, aby biała pokrywa przykryła drogi, chodniki, parkingi oraz dachy jednocześnie utrudniając przy tym właściwe funkcjonowanie w mieście. W tym przypadku koniecznością staje się więc szybka organizacja usług związanych ze sprzątaniem. Odśnieżanie jest obowiązkiem, który spoczywa przede wszystkim na radzie osiedla. Reguluje go kilka ważnych aktów prawnych w tym:

  • Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach;
  • Prawo Budowlane;
  • Ustawa o ochronie przyrody; załącznik Rozporządzenie Ministra Środowiska z 27 października 2005 r.

 

Zarząd może zatrudnić własnych pracowników, którzy zajmą się skutecznym usuwaniem śniegu i lodu z przestrzeni miejskiej lub powierzyć to zadanie profesjonalnej firmie. To drugie rozwiązanie jest jednak dużo bardziej opłacalne co najmniej z kilku powodów.

 

Stosowanie wyspecjalizowanych środków i maszyn do odśnieżania
 Odśnieżanie wbrew pozorem nie należy do najłatwiejszych zadań. Aby skutecznie pozbyć się nadmiaru śniegu, lodu oraz błota pośniegowego trzeba dysponować wyłącznie najwyższej jakości maszynami, które precyzyjnie usuną niechciane opady. Należy również pamiętać o zastosowaniu wyspecjalizowanych środków zarówno naturalnych, jak i chemicznych, które jednocześnie nie uszkodzą dodatkowo czyszczonej powierzchni. Wszystkie niezbędne informacje na ten temat znajdują się w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 27 października 2005 roku. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z istnienia takich regulacji, a tym bardziej nie dostosowują się do wspomnianych przypisów. Wybierając profesjonalną firmę wykonującą usługi odśnieżania można więc liczyć się z tym, że wszelkie prace zostaną wykonane zgodnie z obowiązującym obecnie prawem.

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim
Oblodzone i pokryte śniegiem ulice oraz chodniki stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia mieszkańców osiedli. Upadek na niedokładnie oczyszczoną powierzchnię może się bowiem skończyć w najlepszym przypadku nieprzyjemnie bolącym stłuczeniem, a w najgorszym zwichnięciem lub nawet połamaniem ręki czy nogi. Bezpieczeństwo mieszkańców powinno więc być tutaj priorytetem. Ścieżki muszą być systematycznie odśnieżane, a następnie posypywane piaskiem albo solą w taki sposób, aby każdy mógł się swobodnie poruszać po terenie danego osiedla.

 

Profesjonalne odśnieżanie – wyłączna odpowiedzialność zatrudnionej firmy
W momencie zawarcia umowy pomiędzy administracją osiedla a firmą zajmującą się odśnieżaniem, ciężar odpowiedzialności za niedopełnienie obowiązku właściwego sprzątnięcia przestrzeni miejskiej z opadów przechodzi na usługodawcę. Zimą szczególnie wzrasta liczba osób poszkodowanych, a wina w przypadku poślizgnięć i upadków leży najczęściej po stronie zarządu osiedla albo właściciela nieruchomości.
Kontrolę nad obowiązkiem regularnego odśnieżania ulic, chodników, terenów miejskich oraz parków przemysłowych sprawuje głównie straż miejska oraz policja. Uchylanie się od prac bądź niedokładne usunięcie z powierzchni śniegu i lodu może skończyć się nałożeniem mandatu w wysokości pięciuset złotych. Inspektor budowlany ma także prawo skierować sprawę do sądu rejonowego, a w przypadku realnego zagrożenia dla mieszkańców osiedla może nawet wyłączyć cały budynek z użytkowania.

 

traktor z pługiem - odśnieżanie Warszawaw trakcie odśnieżaniachodniki - odśnieżanie Warszawaodśnieżanie chodników - Warszawaw trakcie odśnieżania

 

Odśnieżanie osiedli mieszkaniowych i parków przemysłowych – oferta firmy sprzątającej Abax
Abax to warszawska firma, która od kilkudziesięciu lat oferuje profesjonalne usługi związane ze sprzątaniem. Czystość przestrzeni miejskiej oraz budynków jest dla nas najważniejsza, dlatego z wyjątkową precyzją usuwamy zanieczyszczenia z różnych powierzchni. Dysponujemy wyłącznie wyspecjalizowanym sprzętem oraz maszynami, które gwarantują wysoką jakość wykonywanych usług. W naszej firmie zatrudniamy jedynie doświadczonych pracowników posiadających odpowiednią wiedzą na temat środków chemicznych i wykorzystywanych urządzeń.
Nasza oferta obejmuje także prace związane z odśnieżaniem osiedli mieszkaniowych oraz parków przemysłowych. Aby zagwarantować odpowiednie bezpieczeństwo mieszkańcom lub użytkownikom nieruchomości oraz zapobiec nałożeniu kary finansowej należy pamiętać o regularnym czyszczeniu chodników i dróg w trakcie zimy. Decydując się na wybór profesjonalnej firmy sprzątającej można liczyć nie tylko na najwyższą jakość wykonywanych usług, ale również na doświadczenie wykwalifikowanego personelu pracującego wyłącznie na najlepszym sprzęcie.

Prowadzimy odśnieżanie osiedli w Warszawie. Posiadamy niezbędny sprzęt do odśnieżania osiedli mieszkaniowych, parków przemysłowych. Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą w powyższym zakresie. Zapraszamy do kontaktu.