od 1994 roku
Zadzwoń teraz: 501 107 958
Napisz teraz: biuro@abax.waw.pl

Sprzątanie osiedli mieszkaniowych

Oferujemy kompleksową usługę prac porządkowych osiedli mieszkaniowych.

Doświadczenie, które zdobyliśmy podczas 24 letniej działalności na ryku usług porządkowych, pozwala nam zadowolić wszystkich mieszkańców.

Posiadamy cały niezbędny sprzęt mechaniczny do wykonywania wszystkich prac sprzątania i konserwacji zieleni. Specjalizujemy się w sprzątaniu osiedli mieszkaniowych w Warszawie i okolicach.

Jakość usług, które świadczymy poparte są licznymi referencjami naszych kontrahentów.

Wspólnie z Klientem ustalamy optymalny zakres prac oraz częstotliwość i czas ich wykonania.

W początkowym okresie doczyszczamy obiekt do naszych standardów.

W ramach naszych usług zajmujemy się również pielęgnacją zieleni.

Na terenie osiedla zatrudniona zostanie osoba z wiedzą i doświadczeniem w zakresie konserwacji i pielęgnacji zieleni.

Abax Sprzątanie

Sprzątanie osiedli mieszkaniowych – dlaczego warto wziąć nas?

Polacy coraz chętnie korzystają z usług profesjonalnego sprzątania osiedli mieszkaniowych. Wraz z rosnącym popytem rośnie również liczba podmiotów świadczących tego typu usługi. Czym się zatem kierować, wybierając firmę sprzątającą? Dlaczego warto skorzystać z ich usług? Kto jest za to odpowiedzialny?

Firma sprzątająca – zalety

Każdy mieszkający nieco dłużej na osiedlu mieszkaniowym z pewnością pamięta czasy, gdy na każdej klatce wisiały rozpiski, informujące kto w danym tygodniu odpowiedzialny jest za jej sprzątanie. Często na osiedlu zatrudniony był tzw. gospodarz lub nawet kilku, których zadaniem było troszczeniem się o tereny zielone, a także utrzymanie porządku i czystości. Czasy się jednak zmieniają i otwarte niegdyś tereny zastąpione zostały zamkniętymi osiedlami, a większość mieszkańców osiedli narzeka na brak czasu, trudno więc byłoby im wywiązywać się z obowiązkowego sprzątania.

Właśnie dlatego idealnym rozwiązaniem dla większości osiedli mieszkaniowych jest skorzystanie z usługi sprzątania osiedli mieszkaniowych. Usługi wykonywane są przez wyspecjalizowaną ekipę, która zajmując się tym codziennie, ma doświadczenie pozwalające wykonywać pracę sprawnie i efektywnie. W dodatku wypada znacznie lepiej pod względem finansowym, niż zatrudnianie kogoś „na pełen etat”.

Co wchodzi w skład sprzątania osiedli mieszkaniowych?

W związku z tym, że potrzeby niemal każdego osiedla znacznie się od siebie różnią, nie można w prosty sposób scharakteryzować, co wchodzi w skład usługi. Nasza oferta jest elastyczna, dostosowana do potrzeb danego osiedla. Najczęściej, podstawową ofertą, którą świadczymy, jest:

  • sprzątanie klatki,
  • mycie okien.

Bardzo części klienci decydują się również na:

  • sprzątanie i koszenie trawników,
  • konserwację terenów zielonych,
  • odśnieżanie.

Nasza oferta jest jednak bardzo elastyczna i z pewnością jesteśmy w stanie dostosować się do potrzeb osiedla, w którym mieszkają nasi klienci.

Dobra firma do sprzątania osiedli mieszkaniowych – dlaczego to my?

Od dokonania dobrego wyboru w największym stopniu uzależnione jest czy jego mieszkańcy są zadowoleni z usług sprzątania. Dla dobrego wykonawcy najważniejsze będzie wykonanie usług terminowo i w sposób zadowalający klientów. W kwestię jego wyboru warto włączyć się samemu, nie czekając aż spółdzielnia czy zarząd wspólnoty kogoś odnajdzie. Istotną sprawą, o której nie można zapomnieć przy wyborze, jest opinia o firmie, wystawiana przez poprzednich klientów, doświadczenie na rynku, wykorzystywany sprzęt, a także fakt, czy prace wykonują zatrudnieni u nich pracownicy, czy raczej zlecają wykonanie prac podwykonawcom.

Możemy zagwarantować, że zdobyte doświadczenie pozwala nam nie tylko wykonywać powierzone prace szybko, terminowo i z dbałością o detale, ale również jesteśmy w stanie zaproponować konkurencyjną cenę, dzięki czemu nasze usługi cieszą się bardzo dużą popularnością. Dzięki posiadaniu wykwalifikowanej kadry mamy pewność, że prace wykonane będą terminowo i zgodnie z planem. 

Jak zawrzeć umowę na sprzątanie osiedli mieszkaniowych i kto jest za nią odpowiedzialny?

By móc podpisać umowę należy być oficjalnym reprezentantem wspólnoty bądź osiedla, upoważnionym do jej zawarcia. W większości przypadków w tej roli może występować zarząd wspólnoty lub spółdzielni mieszkaniowej. Warto wiedzieć, że chociaż na osobach podpisujących umowę ciąży odpowiedzialność za wybór właściwej firmy, to podpisana umowa nie jest dożywotnia – w przypadku niewłaściwego wywiązywania się z jej zapisów taką umowę można łatwo zerwać. Istotnymi punktami, które powinny się w niej znaleźć, są zapisy dotyczące zakresu wykonywanych prac, daty i terminy, kiedy powinny być ukończone, wyznaczenie strony odpowiedzialnej za dostarczanie środków wykorzystywanych podczas sprzątania i prac konserwacyjnych. Powinny się w niej znaleźć również informacje dotyczące częstotliwości sprzątania, informacje o usługach, które mogą być objęte dodatkowymi płatnościami (np. odśnieżanie za każdym razem, gdy spadnie śnieg), a także wzmianka o karach umownych, za niewywiązanie się z jej zapisów i informacje o czasie trwania i możliwościach rozwiązania jej samej.

Prowadzimy także odśnieżanie. Zapraszamy do kontaktu.

Abax Sprzątanie

Mycie maszynowe garaży
Sprzątanie terenów zewnętrznych


Koszenie trawników Sprzątanie chodników na osiedlachOsiedle mieszkanioweSprzątanie osiedli mieszkaniowych

Odśnieżanie